A new clothing store has a unique method of pricing items. A vest costs $20, a tie costs $15, a blouse costs $30, and underwear costs $45. How much would pants cost?
The owner of a popular clothing store comes up with his own method of pricing items. A vest costs $8, socks cost $10, a tie costs $6, and a blouse costs $12. Using the owner’s method, how much would a pair of underwear cost?
A red house is made out of red bricks. A yellow house is made out of yellow bricks. And, a blue house is made out of blue bricks. So, what is a greenhouse made of?